از شیر مرغ تا جون آدمیزاد

شکلات از سکته قلبی و سرطان پوست پیشگیری می کند

شکلات از سکته قلبی و سرطان پوست پیشگیری می کند

در گذشته تصور می شد که شکلات برای سلامت انسان ضرر دارد اما گزارش ها و تحقیقات اخیر نشان می دهد شکلات نه تنها برای سلامت بد نیست، بلکه در مواردی برای بیماری های قلبی و دیگر بیماری ها هم مفید است.

شکلات  از سکته قلبی و سرطان پوست پیشگیری می کند

بقیه در ادامه مطلب

  

تحقیقات دانشمندان کانادایی نشان می دهد افرادی که در طول هفته شکلات کاکائوی تلخ مصرف می کنند کمتر در معرض خطر سکته و مرگ ناشی از سکته قرار خواهند داشت.

مطالعه روی۵۰ هزار داوطلب نشان داد افرادی که در طول هفته کاکائوی تلخ مصرف می کنند ۲۲ درصد کمتر از دیگر افراد در معرض خطر سکته قرار دارند و افرادی که دچار این اختلال شده اند، اما شکلات مصرف می کنند ۴۶ درصد کمتر از سایرین در معرض خطر مرگ ناشی از سکته قرار دارند.

محققان دانشگاه تورنتو دلیل این پدیده را وجود مقادیر زیادی آنتی اکسید فلاونویید در شکلات کاکائوی تلخ می دانند. مطالعه دیگری نیز نشان داد ۱۱۶۹ نفر که در هفته ۵۰ گرم کاکائو می خوردند ۴۶درصد کمتر از افرادی که این شکلات را نمی خوردند در معرض خطر مرگ ناشی از سکته قرار دارند.

 با این وجود به دلیل این که مصرف بیش از حد شکلات می تواند منجر به چاقی در افراد شود و چاقی نیز یکی از عوامل تهدیدکننده سلامتی به شمار می رود، دانشمندان قصد دارند مطالعات بیشتری را به منظور رد یا اثبات تاثیر آن روی بروز سکته انجام دهند.

همچنین نتایج یک تحقیق جدید دیگر نشان می دهد کاکائوی تلخ از پوست در برابر تاثیرات پیرکننده نور خورشید محافظت می کند.

دانشمندان در پژوهش جدیدی دریافتند اثرات نور خورشید که می تواند باعث ایجاد چین و چروک و پیری در پوست شود، با مصرف کاکائوی تلخ کاهش می یابد.

دانشمندان هم چنین تاکید کردند، مصرف روزانه کاکائوی تلخ خطر ابتلا به سرطان پوست را نیز کاهش می دهد. در این گزارش تاکید شده است که تاثیرات فوق فقط مربوط به کاکائوی تلخ می شود، نه کاکائوی معمولی. بنابراین باید در مصرف شکلات اعتدال را رعایت کرد زیرا مصرف بیش از اندازه شکلات نیز می تواند مشکل ساز باشد

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)